سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  تحلیلگران: پروژه اندرومدا احتمالاً متوقف نشده است


  مایکروسافت به تازگی پروژه توسعه سیستم عامل اندرومدا و تلفن هوشمند مبتنی بر آن یعنی سرفیس فون را متوقف کرده است و حالا برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که این خبر ممکن است صحیح نباشد.

  بر اساس ادعای منتشر شده توسط برخی از تحلیلگران محصولات الکترونیکی، شرکت مایکروسافت به صورت عمدی یک خبر نادرست را در دنیا منتشر کرده است تا به شایعات مربوط به سرفیس فون پایان دهد. مایکروسافت مدت زیادی است که در زمینه توسعه اندرومدا و سرفیس فون تلاش کرده است و نزدیک به دو سال روی آن تحقیقات گسترده‌ای را انجام داده است.

  اطلاعات منتشر شده از پتنت‌های مختلف به ثبت رسیده توسط مایکروسافت حاکی از آن است که این کمپانی تا ماه ژوئن سال جاری میلادی به صورت جدی روی توسعه تلفن هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندرومدا سرمایه گذاری کرده بود، این کمپانی حتی قرار داد همکاری با شرکت Dell به منظور اسمیل کردن و تولید انبوه سرفیس فون را بسته بود. اما مایکروسافت به یک باره اعلام کرد که دیگر تمایلی به تجاری سازی یک تلفن هوشمند مبتنی بر نسخه‌ای خاص از سیستم عامل ویندوز ندارد.

  در این میان، بسیاری از شایعات ضد و نقیض حاکی از آن هستند که مایکروسافت به صورت عمدی یک خبر اشتباه را منتشر کرده است. دلیل این مسئله بر اساس ادعاهای مطرح شده این است که مایکروسافت نمی‌خواهد تا اتفاقی که بر سر اپل در جریان تولید آیفون ایکس رخ داد برایش تکرار شود. از ابتدای سال جاری میلادی خبرهای بسیاری در مورد سرفیس فون منتشر شده بود، موج خبرهای منتشر شده از این تلفن هوشمند، دقیقاً همانند موج خبری سال گذشته در مورد آیفون ایکس بوده است. این مسئله از یک طرف باعث می‌شود تا معرفی سرفیس فون از طرف مایکروسافت دیگر جنبه «شگفت آوری» را در بازار نداشته باشد و از طرف دیگر کمپانی‌های رقیب بتوانند پیش از مایکروسافت محصولات مشابه با سرفیس فون را به بازار عرضه کنند.

  کما اینکه شنیده‌ها حاکی از آن است که سامسونگ تصمیم دارد تا با تولید گلکسی ایکس، اولین تلفن هوشمند مبتنی بر نمایشگر تاشو را به بازار عرضه کند و به همین دلیل پیش بینی می‌شود که مایکروسافت همچنان در حال توسعه سرفیس فون به صورت مخفیانه بوده تا بتواند در برابر سامسونگ و دیگر شرکت‌های موفق در زمینه تولید تلفن‌های هوشمند، موفق‌تر عمل کند.